Erzurum İş Hukuku Avukatı

İçindekiler
İşçi ve işveren arasındaki ilişkiden kaynaklı hukuki sorunların çözümünü iş hukuku alanı kapsamaktadır. İşçinin alacakları, kıdem tazminatı ihbar tazminatı, yol ve yemek giderleri, servis ücreti, işverenin işçiden alacakları, haklı feshe konu davalar, haksız fesihle işten çıkarmaya konu davalar, işe iade davaları , işçiye işyerinde mobbing davaları, işçi davaları gibi pek çok işçi işverenden kaynaklı davaların konusu iş hukuku davaları olarak nitelendirilmektedir. Alacakların hesaplanması, dilekçelerdeki önemli hususların yazılması, dekontların mahkemeye sunulması, işçi arabuluculuk süreçleri gibi her adımda teknik bilgi ve tecrübe isteyen iş davalarının en iyi iş hukuku avukatları tarafından takip edilmesi oldukça kıymetlidir. İşçi ve işveren açısından haklarının alınması ve korunması noktasında iş hukuku alanında uzman avukatların hukuki süreci yönetmesi önemlidir. Avukat Mehmet Raşit Çavuşoğlu ve ekibi Çavuşoğlu Hukuk Bürosu iş hukuku avukatı alanında en iyi avukat hizmeti vermek için Erzurum merkezli olarak tüm Türkiye’de iş hukuku avukatı faaliyeti göstermektedir.
Avukat Mehmet Rasit Cavusoglu Erzurum Avukatlari
Avukat Mehmet Raşit Çavuşoğlu – Erzurum Çavuşoğlu Hukuk

İş hukuku avukatı, işçi ve işveren arasındaki iş sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde görev alır. Bu kapsamda, işçinin kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla mesai ücreti, yıllık izin, mobbing, iş kazası gibi konularda işçinin haklarını savunur.

İş hukuku avukatı seçerken aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz faydalı olacaktır:

 • Avukatın iş hukuku alanında uzman olması önemlidir.
 • Avukatın deneyimli ve başarılı olması önemlidir.
 • Avukatın iletişim becerileri güçlü olmalıdır.
 • Avukatın ücret politikası sizin için uygun olmalıdır.

İş Hukuku Avukatı Tutmak Neden Önemli?

İş hukuku avukatı, işçi ve işveren arasındaki iş sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde görev alır. Bu kapsamda, işçinin kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla mesai ücreti, yıllık izin, mobbing, iş kazası gibi konularda işçinin haklarını savunur.

İş hukuku avukatı tutmak, işçinin hak ve çıkarlarının korunması için oldukça önemlidir. İşçi, iş hukuku alanındaki uzmanlığı ve deneyimi sayesinde, hak ettiği hakları elde edebilmektedir.

İş hukuku avukatı tutmak, işçinin aşağıdaki haklarının korunmasına yardımcı olur:

 • Kıdem tazminatı hakkı
 • İhbar tazminatı hakkı
 • Fazla mesai ücreti hakkı
 • Yıllık izin hakkı
 • Mobbinge karşı korunma hakkı
 • İş kazasından kaynaklanan maddi ve manevi tazminat hakkı

İş hukuku avukatı, işçinin haklarını korumak için aşağıdaki hizmetleri sunar:

 • İş sözleşmesinin hazırlanması ve incelenmesi
 • İşçinin işe alınması, işten çıkarılması ve iş sözleşmesinin feshi ile ilgili hukuki danışmanlık
 • İşçiye ait hakların tespiti ve savunulması
 • İş mahkemelerinde dava açılması ve takip edilmesi

İş hukuku avukatı, işçinin hak ve çıkarlarını korumak için gerekli hukuki desteği sağlar. Bu nedenle, işçilerin iş hukuku alanındaki uyuşmazlıklarında iş hukuku avukatı tutmaları tavsiye edilmektedir.

Paylaş:

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Yazdır

Faydalı Bilgiler

Boşanma Avukatı
Çavuşoğlu Hukuk

Boşanma Sürecinde Yapılması Gerekenler

Boşanma süreci evlilik birliğini bitirmek artık devam ettirmek istemeyen tarafların psikolojik olarak yönetmesi gerektiği gibi hukuki olarak yönetmesi gereken bir süreçtir. Boşanma sürecinin hukuki boyutunda alanında uzman avukatlardan destek almak taraflar açısından hem süreci kolaylaştıracak hem de hukuki hak kayıplarının önüne geçecektir. Boşanma sürecine hazırlanırken dikkat etmeniz gerekenler

Devamını Oku >
Türkiye’deki Avukat Sayıları 2024
Genel
Çavuşoğlu Hukuk

Türkiye Avukat Sayısı 2024

01.01.2024 İtibariyle Türkiye’deki Barolara Kayıtlı Avukat Sayıları BARO ADI KADIN AVUKAT SAYISI ERKEK AVUKAT SAYISI TOPLAM AVUKAT SAYISI İstanbul Barosu 32608 29979 62587 Ankara Barosu 11869 11815 23684 İzmir Barosu 6832 6394 13226 Antalya Barosu 3468 3673 7141 Bursa Barosu 2510 3195 5705 Adana Barosu 2106 2354 4460 Konya Barosu 1716 2085 3801 Mersin Barosu

Devamını Oku >
Boşanma Avukatı
Çavuşoğlu Hukuk

Çekişmeli Boşanma Davası Nedir?Nasıl Açılır?

Boşanma türlerinden birisi olan ve aile mahkemelerinde en sık görülen dava türlerinden birisi olan çekişmeli boşanma davası nedir? Şartları ve türleri nelerdir? Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır ve karardan sonra ne olur?

Devamını Oku >

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Detaylı Bilgi için Hemen İletişime Geçiniz